آخرین خبرها

مقالات

روز جهاني بهداشت

IMG_20160413_094936

۱۹ فروردين روز جهاني بهداشت  با شعار «مبارزه با ديابت» نامگذاري شد. اين بيماري زماني به وجود مي آيد كه پانكراس يا لوزالمعده توانايي خود را در توليد و ترشح مقادير مناسب انسولين از دست مي دهد. اگر چه درماني براي اين بيماري يافت نشده، اما مي توان با نزديك نگه داشتن ميزان قند خون به ميزان طبيعي اين عارضه ... ادامه مطلب »

نقش و اهميت ويتامين D در بدن

ويتامين D در هنگام مواجهه پوست بدن با نور آفتاب ساخته مي شود به طوري كه ۹۰ درصد نياز به اين ويتامين بايد از طريق تابش مستقيم نور خورشيد بر پوست فراهم شود. ويتامين D در تنظيم جذب و كاركرد كلسيم نقش حياتي دارد و در صورت كمبود ويتامين D، كمبود كلسيم نيز ايجاد مي گردد. نقش ويتامين D در ... ادامه مطلب »

راه های پیشگیری از کمبود آهن و ویتامین D

آهن یک ماده معدنی مورد نیاز برای ادامه حیات و اساسی ترین ماده اولیه برای ساختن گلبول های قرمز خون می باشد. کم خونی ناشی از کمبود آهن در بدن باعث عوارضی همچون اختلالات رفتاری، کاهش قدرت یادگیری و توانایی انجام کار، خستگی زودرس و کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت ها می شود که اثرات جبران ناپذیری بر بازدهی ... ادامه مطلب »

۵ کلید برای رژیم غذایی سالم

۱- به نوزادتان در ۶ماه اول زندگی فقط شیر مادر بدهید. از بدو تولد تا ۶ ماهگی، نوزاد شما باید تنها شیر مادر را در روز و شب دریافت کند. هر وقت نوزاد احساس گرسنگی کرد، به او شیر بدهید. ۲- مواد غذایی متنوعی را بخورید. روزانه از هر پنج گروه غذای اصلی یعنی گروه نان و غلات، گروه سبزی ... ادامه مطلب »

بهداشت در ايام نوروز

رعايت ضوابط بهداشتي و نكات ايمني در اين ايام از اهميت زيادي برخوردار خواهد بود و ضروري است نسبت به رعايت مسائل بهداشتي، حساسيتي مضاعف قائل شد. به همين لحاظ برخي مسائلي را كه توجه به آن ها در سفر ضروري است به طور خلاصه به آن ها اشاره مي كنيم: ۱- آب آشاميدني خود را از بطري هاي بسته ... ادامه مطلب »

خواص ميوه ها

سيب يكي از خواص سيب اين است كه در حفظ طراوت و شادابي پوست مؤثر است. با استفاده از سيب مي توان ناراحتي هاي شايعي مانند خشكي پوست، ترك خوردگي پوست، رنگ پريدگي و بسياري از بيماري هاي پوستي طولاني و مزمن را از بين برد. اين قابليت سيب به دليل وجود ريبوفلاوين (ويتامين B2 ) و ويتامين A و ... ادامه مطلب »

تغذيه و چاقي كودكان

الگوهاي غذايي و ميزان فعاليت بدني در دوران كودكي شكل مي گيرد و خانواده در شكل گيري عادات غذايي و فعاليت بدني نقش بسيار مهمي دارد، زيرا والدين تعيين كننده سبد و در نهايت سفره غذايي خانواده هستند و كودك را براي اولين بار وارد دنياي تنوع غذايي مي نمايند. كم تحركي و دريافت مواد غذايي كم ارزش و پر ... ادامه مطلب »