آخرین خبرها

خواص ميوه ها

سيب

يكي از خواص سيب اين است كه در حفظ طراوت و شادابي پوست مؤثر است. با استفاده از سيب مي توان ناراحتي هاي شايعي مانند خشكي پوست، ترك خوردگي پوست، رنگ پريدگي و بسياري از بيماري هاي پوستي طولاني و مزمن را از بين برد. اين قابليت سيب به دليل وجود ريبوفلاوين (ويتامين B2 ) و ويتامين A و C و موادمعدني مانند آهن، منيزيم، كلسيم و پتاسيم مي باشد.

فشار خون را منظم مي كند، خوردن سيب و حتي بوكردن آن باعث كاهش فشار خون مي شود. بررسي هاي انجام شده توسط دانشگاه YALE نشان داده كه تنها با يكبار بوكردن سيب، فشارخون بيماران را پايين مي آورد.

سيب براي دندان ها و لثه ها مفيد است. جويدن سيب مانند اين است كه يك مسواك طبيعي استفاده كنيم. ميناي دندان را محكم مي كند. سيب مقوي مغز است به همين جهت براي كساني كه كارهاي فكري انجام مي دهند مفيد است. به طوركلي سيب به علت داشتن فسفر، اعصاب و مغز را تقويت مي كند.

—————————————————————————————————-

خرمالو

این میوه کم کالری است و نیز چربی کمی دارد. خرمالو به اندازه انگور انرژی زاست، البته اگر دغدغه تناسب اندام دارید و نمی خواهید چاق شوید نباید در مصرف آن زیاده روی کنید چون مصرف زیاد آن کالری زیادی به بدن می رساند. اگر در فصل سرما لثه هایتان خونریزی می کند، امکان دارد به دلیل کمبود ویتامین C باشد. باید بدانید که مصرف خرمالو و جذب ویتامین C آن برای بالا بردن استحکام سلامت لثه ها مؤثر است. این ویتامین برای شفافیت پوست نیز مفید است. این میوه سرشار از پتاسیم و منیزیم می باشد که با کلسترل و فشار خون بالا مقابله می کند. خرمالو با داشتن ویتامین های A ، C ، کلسیم، پتاسیم و منیزیم می تواند به هضم هر چه بهتر غذا، تقویت بینایی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک کند. طبع خرمالو گرم و تر است و دانه میوه خرمالو که کوبیده شود و به صورت گرد درآمده باشد، سنگ کلیه و مثانه را دفع می کند. خرمالو آرام کننده سکسکه است، به طور چشمگیری بند آورنده خونریزی است.باعث کاهش چربی خون می شود اگرچه خواص بسیار زیادی دارد اما خوردن بیش از یک تا دو عدد آن در روز توصیه نمی شود.

 

جوابی بنویسید